EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


فراخوان صدور کارت خبرنگاری فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران قصد دارد با توجه به بسته بودن دفتر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران که نماینده رسمی این فدراسیون در ایران است اقدام به صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون برای روزنامه‌نگاران ایرانی نماید.
کارت بین‌المللی خبرنگاری فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران

متقاضیان می‌توانند با مطالعه دستورالعمل زیر و تکمیل مدارک درخواست خود را به ایمیل ifjfarsi@gmail.com تا پیش از پایان وقت اداری ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ برابر با ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷ ارسال نمایند.

تذکر ۱: از آنجا که سهمیه در نظر گرفته شده توسط IFJ برای بخش فارسی محدود می‌باشد، ممکن است با تکمیل این سهمیه بمانند دوره گذشته، مهلت ارسال مدارک زودتر از تاریخ اعلام شده به پایان رسیده و پروسه دریافت مدارک متوقف شود، لذا توصیه می‌شود که متقاضیان در اولین فرصت ممکن اقدام به ارسال مدارک بنمایند.

تذکر ۲: بازه زمانی دریافت مدارک تا ارسال کارت‌ها در حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد و از آنجا که تمامی مراحل به صورت گروهی بایستی انجام پذیرد امکان انجام فوق‌العاده یا خارج از نوبت و تسریع در صدور و ارسال کارت‌ها امکان‌پذیر نیست.

مدارک مورد نیاز برای صدور کارت به شرح زیر است:

الف- اسکن کارت عضویت در انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران یا کارت خبرنگاری فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران یا هر دو.(دارندگان کارت قدیمی انجمن حتما باید مدارک خواسته شده در بند ب را نیز ارسال کنند.)

ب- ارسال مدارکی که نشان دهنده اشتغال حرفه‌ای در حرفه روزنامه نگاری در سه سال گذشته باشد. این مدارک می‌تواند شامل هر سال حداقل ۷ نمونه کار و یا کارت‌های خبرنگاری سالهای گذشته و یا گواهی رسمی از رسانه، همراه با تاریخ دقیق شروع و پایان فعالیت بعنوان روزنامه‌نگار باشد. (برای افرادی که فاقد مدارک بند الف هستند مدارک این بند کفایت می کند.)

پ- ارسال یک قطعه عکس پرسنلی به صورت دیجیتال با کیفیت مناسب برای چاپ بر روی کارت جدید.

ت- ارسال لاتین نام و نام خانوادگی

ج- ارسال آدرس دقیق پستی + تلفن تماس

تذکر : برای متقاضیان خارج از کشور تنها مدارک و نمونه کارهای رسانه‌های فارسی زبان مورد قبول می‌باشد و از ارسال نمونه کار به سایر زبان‌ها خودداری کنید ( روزنامه نگارانی که در رسانه‌های غیرفارسی زبان اشتغال دارند از طریق عضویت در انجمن های صنفی موجود در کشور محل کارشان می توانند کارت فدراسیون را دریافت کنند).

مدارک فوق را به آدرس ایمیل ifjfarsi@gmail.com ارسال نمایند.

پس از اینکه مدارک لازم برای صدور کارت مورد بررسی و تایید قرار گرفت، به درخواست کننده اطلاع داده خواهد شد که چگونه هزینه صدور و ارسال کارت را ارسال نماید.

نکات ضروری :

۱- به هیچ عنوان پیش از دریافت خبر تایید مدارک، اقدام به ارسال وجه ننمایید.

۲- هزینه صدور و ارسال کارت از طریق پست مبلغ ۵۰ یورو می‌باشد که بایستی فقط از طریق وسترن یونیون(western union) ارسال گردد.

تذکر ١: متقاضیان داخل ایران می‌توانند از طریق صرافی‌های داخلی یا از طریق اقوام و دوستانشان در خارج از کشور اقدام به ارسال وجه نمایند.

تذکر ۲: بازه زمانی دریافت مدارک تا ارسال کارت‌ها در حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد و از آنجا که تمامی مراحل به صورت گروهی بایستی انجام پذیرد امکان انجام فوق‌العاده یا خارج از نوبت و تسریع در صدور و ارسال کارت‌ها امکان‌پذیر نیست.

تذکر ۳: متقاضیان محترم دقت بفرمایند در صورتی که آدرس ارسالی آنان اشتباه بوده و یا کامل نباشد و کارت پس از ارسال به دستشان نرسد، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد و کارت المثنی صادر نخواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

برای تماس مستقیم با ما از طریق تلگرام با شناسه @Ifjfarsicontact تماس بگیرید.


کارت

کارت