EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


فراخوان صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران قصد دارد با توجه به بسته بودن دفتر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران که نماینده رسمی این فدراسیون در ایران است اقدام به صدور دوره جدید کارت خبرنگاری بین‌المللی این فدراسیون برای روزنامه‌نگاران ایرانی نماید.

متقاضیان می‌توانند با مطالعه دستورالعمل زیر و تکمیل مدارک درخواست خود را تا پایان وقت اداری ۳۰ دی ۱۳۹۶ برابر با ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ ارسال نمایند.

 


 

تذکر ۱: از آنجا که سهمیه در نظر گرفته شده توسط IFJ برای بخش فارسی محدود می‌باشد، ممکن است با تکمیل این سهمیه بمانند گذشته، مهلت ارسال مدارک زودتر از تاریخ اعلام شده به پایان رسیده و پروسه دریافت مدارک متوقف شود، لذا توصیه می‌شود که متقاضیان در اولین فرصت ممکن اقدام به ارسال مدارک بنمایند.

تذکر ۲: بازه زمانی دریافت مدارک تا ارسال کارت‌ها در حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد و از آنجا که تمامی مراحل به صورت گروهی بایستی انجام پذیرد امکان انجام فوق‌العاده یا خارج از نوبت و تسریع در صدور و ارسال کارت‌ها به هیچ عنوان نیست.

مدارک مورد نیاز برای صدور کارت به شرح زیر است:

الف- اسکن کارت عضویت در انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران یا کارت خبرنگاری فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران یا هر دو.(دارندگان کارت قدیمی انجمن حتما باید مدارک خواسته شده در بند ب را نیز ارسال کنند.)

ب- ارسال مدارکی که نشان دهنده اشتغال حرفه‌ای بعنوان روزنامه نگار در سه سال گذشته باشد، این مدارک می‌تواند شامل:

۱- هر سال حداقل ۷ نمونه کار به تفکیک سالیانه با تاریخ‌های مشخص انتشار در رسانه(فایل ورد یا عکس بخشی از صفحه رسانه که تاریخ در آن مشخص نباشد مورد قبول نخواهد بود.)

۲- کارت‌های خبرنگاری سه سال گذشته + حداقل دو نمونه کار با توجه به نکات نوشته شده قسمت شماره ۱ برای هر سال

۳- گواهی رسمی از رسانه، همراه با تاریخ دقیق شروع و پایان فعالیت بعنوان روزنامه‌نگار + حداقل دو نمونه کار با توجه به نکات نوشته شده قسمت شماره ۱ برای هر سال.

تذکر ۳: برای افرادی که فاقد مدارک بند الف هستند ارائه کامل یکی از مدارک بند ب کفایت می کند.

تذکر ۴: براساس قوانین صنفی و مقررات انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران مدیران مسئول رسانه‌ها امکان دریافت کارت خبرنگاری بین‌المللی و عضویت در نهاد صنفی روزنامه‌نگاران را به جهت شناخته شدن بعنوان کارفرما ندارند.

تذکر ۵: برای متقاضیان خارج از کشور تنها مدارک و نمونه کارهای رسانه‌های فارسی زبان مورد قبول می‌باشد و از ارسال نمونه کار به سایر زبان‌ها خودداری کنید(روزنامه نگارانی که در رسانه‌های غیرفارسی زبان اشتغال دارند از طریق عضویت در انجمن‌های صنفی موجود در کشور محل کارشان می توانند کارت فدراسیون را دریافت کنند).

پ- ارسال یک قطعه عکس به صورت دیجیتال با کیفیت مناسب برای چاپ بر روی کارت.

ت- ارسال لاتین نام و نام خانوادگی

ج- ارسال آدرس دقیق پستی(متقاضیان ساکن ایران نیاز به ارسال آدرس به لاتین ندارند و آدرس را به زبان فارسی ارسال کنند).

مدارک فوق را جهت بررسی به آدرس ایمیل ifjfarsi@gmail.com ارسال نمایند.

تذکر ۶: متقاضیان از ارسال چندین ایمیل مجزا به شدت خودداری کنند و به جهت جمع شدن همه مکاتبات در یک ایمیل واحد تقاضای خود را در یک ایمیل ارسال و در صورت نیاز به ارسال مدارک در چندین ایمیل، حتما ایمیل ارسالی اول خود را ریپلای(Reply) کنند.

پس از اینکه مدارک لازم برای صدور کارت مورد بررسی و تایید قرار گرفت، به درخواست کننده اطلاع داده خواهد شد که چگونه هزینه صدور و ارسال کارت را ارسال نماید.

نکات ضروری :

۱- هزینه صدور و ارسال کارت از طریق پست مبلغ ۵۰ یورو می‌باشد که پس از تایید مدارک راههای ارسال وجه و دستورالعمل مربوط به آن برای متقاضی ارسال خواهد شد.

۲- به هیچ عنوان پیش از دریافت خبر تایید مدارک، اقدام به ارسال وجه ننمایید.

تذکر ۷: متقاضیان محترم دقت بفرمایند در صورتی که آدرس ارسالی آنان اشتباه بوده و یا کامل نباشد و کارت پس از ارسال به دستشان نرسد، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد و کارت المثنی صادر نخواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

برای تماس مستقیم با ما از طریق تلگرام با شناسه @Ifjfarsicontact تماس بگیرید.


کارت

کارت