EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در پی گزارش‌های آزار رسانه‌ای کمیته پیگیری تشکیل داد
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در پی انتشار برخی گزارش‌های اخیر درباره آزار و سوء رفتار جنسی در محیط‌های رسانه‌ای کمیته «پیگیری آزار جنسی و حمایت از روزنامه‌نگاران آسیب‌دیده»‌ تشکیل داد.

کانال انجمن روز دوشنبه ۱۹ آبان‌ماه گزارش داد تشکیل کمیته پیگیری آزار جنسی و حمایت از روزنامه‌نگاران آسیب‌دیده از سوی اعضای هیات مدیره تصویب و گزارش‌های مربوط به آزار جنسی در رسانه‌های کشور نیز از سوی آن‌ها بررسی شد.

کانال تلگرام انجمن نوشته: «دی ماه سال گذشته و در پی انتشار گزارشی در یکی از نشریات تخصصی، در زمینه آزار جنسی همکاران زن در محیط کار و یا هنگام ماموریت حرفه‌ای، این موضوع برای اولین بار در سطح عمومی مطرح شد.»

بر اساس این گزارش، این آزار ابعاد گسترده‌ای از جمله آزار کلامی و لمسی را در بر می‌گرفت.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اشاره کرده بحران کرونا پیگیری این موضوع از سوی انجمن را به تاخیر انداخت.

بنا بر اعلام انجمن، گزارش‌های جدید و اخیر در این زمینه، زمینه تشکیل این کمیته شده که با حضور دو نفر از اعضای انجمن، چند نفر حقوقدان، روانپزشک و پیشکسوت روزنامه‌نگاری فعال می‌شود.

انجمن اشاره کرده هدف این کمیته «حقیقت‌یابی» نیست، اما انتظار دارد بتواند «پناهگاهی امن» برای همکاران روزنامه‌نگار باشد.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران از روزنامه‌نگاران خواسته برای پیگیری و گرفتن مشاوره و حمایت درخواست خود را اعلام کنند.

اطلاعیه این انجمن بر حفظ هویت و مخفی ماندن اسامی افراد تاکید کرده است.

در همین زمینه اشاره شده  انتشار عمومی گزارش این آزارها در صورتی انجام خواهد شد که «افراد ذینفع» درخواست داشته باشند.

در اینصورت، انجمن بر تنظیم و انتشار اطلاعات با رعایت «اصول حقوقی و ‌موازین اخلاقی به تشخیص و توسط کمیته» تاکید کرده است.


کارت

کارت