EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


در تماس تلفنی به خانواده اش
طاهره ریاحی: «منتظر من نباشید»
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

یکی از نزدیکان طاهره ریاحی روزنامه‌نگار زندانی در گفت‌وگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر گفت: «طاهره ۱۰ روز پیش تماس کوتاه چند ثانیه‎ای با خانواده‎اش داشته، خیلی بی‎تاب بوده و با گریه گفته دیگر منتظر من نباشید. اما از آن زمان دیگر هیچ خبری از او وجود ندارد. متاسفانه اجازه ملاقات یا تلفن داده نمی شود و حتی وکیلش هم نتوانسته خبری بگیرد.»

این منبع مطلع روز پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ به کمپین گفت: «خانواده طاهره ریاحی از او خبری ندارند، نمی‎دانند وضعیت جسمی‎اش چطور است فقط می‎دانند حال روحیش خوب نیست. به آنها اجازه ملاقات داده نمی‎شود با این استدلال که زندانی در حال بازجویی، ملاقات ندارد. این بلاتکلیفی بسیار آزار دهنده‎است. خانواده نمی‎دانند که مصداق اتهام طاهره چیست، چه زمانی پرونده‎اش به دادگاه فرستاده می‎شود و چرا بازجویی‎ها از او تمام نمی‎شود.»

این منبع با اظهار اینکه «خانواده‌اش هر روز در حال پیگیری هستند و می‎خواهند اگر او آزاد نمی‎شود آنها را هم بازداشت کنند»، به کمپین گفت: «از زمان بازداشت طاهره، به خانواده‎اش گفته شده دو سه روز دیگر آزاد می‎شود اما الان نزدیک دو ماه است که همچنان در حبس به سر می‎برد.»

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران پیش از این خواستار آزادی فوری خانم ریاحی و رسیدگی به وضعیت جسمانی وی شده بود.


کارت

کارت