روزنامه‌نگاران زندانی

کارت
کارت

کانال تلگرام


آخرین مطالب
 • روزنامه‌نگار ایرلندی به ضرب گلوله در تظاهرات کشته شد
 • دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار شد
 • درخواست فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران از ترکیه برای پایان دادن به تهدید قضائی روزنامه‌نگاران
 • انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران حقوق روزنامه‌نگاران اخراج شده همشهری را پیگیری می‌کند
 • ابراز نگرانی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران نسبت به اخراج دو روزنامه‌نگار از رادیوفردا
 • فراخوان آخرین دوره صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران
 • رونمایی از ابزار ایمنی جدید برای نهادهای خبری
 • درخواست اتحادیه‌های روزنامه‌نگاران عرب از رهبران دولت‌ها برای احترام به آزادی و استقلال رسانه‌ها
 • دولت پاکستان فعالیت روزنامه‌نگاران در شبکه‌های مجازی را کنترل می‌کند
 • درخواست رسانه‌های بین‌المللی از سازمان ملل برای تنظیم کنوانسیون امنیت روزنامه‌نگاران • از آزادی مطبوعات و روزنامه‌نگاری مستقل در ایران حمایت کنید

  با گذشت بیش از ۲ ماه از بازداشت و مشخص نبودن اتهام وی

  درخواست آزادی فوری طاهره ریاحی از سوی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران

  جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | بیانیه‌ها - تیتر یک - قضایی

  فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران بهمراه عضو خود انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران نسبت به وضعیت سلامت خانم طاهره ریاحی ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی فوری وی است.

  طاهره ریاحی دبیر بخش اجتماعی خبرگزاری «برنا» و همکار سابق روزنامه‌های شرق و مردم امروز می‌باشد.

  این روزنامه‌نگار زن در تاریخ هفتم دی‌ماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران پس از تفتیش منزلش در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و تا این لحظه وی بدون هیچگونه اتهامی همچنان در بازداشت است.

  براساس اخبار خانواده وی تاکنون امکان ملاقات با وی را نداشته‌اند و وکیل وی نیز از امکان ملاقات با موکلش محروم بوده است و این روزنامه‌نگار از زمان بازداشت تاکنون تنها چند تماس تلفنی با خانواده‌اش داشته است.

  براساس گزارش‌ها مقامات دادگستری پیشتر به خانواده ریاحی اعلام کرده بودند که با گذاشتن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی امکان آزادی موقت وی فراهم خواهد شد، اما با وجود تهیه وثیقه از سوی خانواده حکم بازداشت وی برای یک ماه دیگر از سوی مقامات قضایی تمدید گردید.

  براساس گزارش‌های رسیده به فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران این روزنامه‌نگار در وضعیت جسمانی مساعدی به سر نمی‌برد و در سلول انفرادی دچار حمله‌های عصبی شده است.

  فلیپ لروت رییس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) در این خصوص گفت:«ما به شدت نگران وضعیت سلامت طاهره ریاحی هستیم و همچنین برایمان این سوال مطرح است که چرا وی بدون هیچگونه اتهامی همچنان در زندان به سر می‌برد.»

  رییس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در ادامه گفت:«ما خواستار یک واکنش فوری از سوی مقامات ایرانی برای بررسی این وضعیت هستیم تا همکار روزنامه‌نگار ما سریعا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار بگیرد و با توجه به نداشتن هیچ اتهامی سریعا آزاد گردد.»

  فلیپ لروت در ادامه «مقامات جمهوری اسلامی را مسول کامل وضعیتی که برای سلامت این روزنامه‌نگار در زندان پیش آمده دانست»‌ و تاکید کرد که «آنان باید در قبال این نقض آشکار حقوق بشر پاسخگو باشند.»


  فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) بزرگترین نهاد صنفی و مدنی مدافع روزنامه‌نگاران در سطح بین‌الملل با داشتن بیش از ۶۰۰ هزار عضو در ۱۴۰ کشور جهان می‌باشد
  برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید


  مطالب مرتبط