EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


افزایش تهدیدات علیه روزنامه‌نگاران در کلمبیا
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

بنا بر گزارش سازمان‌های محلی در سراسر کلمبیا، تهدیداتی علیه روزنامه‌نگاران گزارش شده که به طور عمده توسط گروه‌های جنایتکار انجام می‌شود. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) ضمن محکوم کردن این تهدیدات، بر ضرورت بهبود مکانیزم‌های حفاظت و دفاع از جان روزنامه‌نگاران تأکید کرد و افزود: «بدون این حفاظت، آزادی واقعی مطبوعات وجود ندارد.»

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران به طور قاطع تهدیدات، آزار و اذیت‌ها و هرگونه فشار بر روزنامه‌نگاران توسط گروه‌های جنایتکار را محکوم کرد و از مقامات در تمام سطوح دولتی خواست که به مسئولیت خود در تضمین آزادی مطبوعات و حفظ جان روزنامه‌نگاران عمل کنند.»

هفته گذشته، ماکسیمو هرناندز، روزنامه‌نگار محلی در خانه خود در استان ماگدالنای کلمبیا، مورد تهدید دو نفر از اعضای گروه‌های جنایتکار قرار گرفت. آنها از او خواستند تا گزارش‌دهی درباره موضوعات محلی شهر سیناگا را متوقف کند. سپس او یک نامه با تهدید به مرگ و یک ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته برای ترک شهر دریافت کرد.

در همان هفته، جولیت کانو، دیگر روزنامه‌نگار کلمبیایی در مصاحبه‌ای فاش کرد که او و خانواده‌اش به طور مکرر از طریق تماس‌ها و پیام‌هایی، تهدیداتی دریافت می‌کند که برخی سازمان‌های حامی آزادی مطبوعات، این تهدیدات را به یک گروه جنایتکار نسبت می‌دهند.

در سال 2024 تنها در این منطقه از کلمبیا تاکنون ۱۸ مورد تهدید علیه روزنامه‌نگاران به ثبت رسیده است.گسترش تهدیدات و آزار و اذیت علیه روزنامه‌نگاران در سراسر کلمبیا نیازمند اقدامات فوری و مشخص از سوی مقامات ارشد کشور برای حفاظت از روزنامه‌نگاران است.


کارت

کارت