EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


محکومیت منصور ایرانپور به جزای نقدی
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲

منصور ایرانپور، خبرنگار محلی کرمان که به تازگی و بعد از تحمل یکسال حبس از زندان آزاد شده است، بار دیگر و با رأی غیابی دادگاه کرمان به جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی در روز جمعه ۲۰ بهمن‌ماه آقای ایرانپور از سوی شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری ۲ کرمان با اتهام انتسابی افترا به پرداخت ۷ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

این در حالی است که چندی پبش قرار جلب دادرسی آقای ایرانپور از سوی شعبه یازدهم دادسرای کرمان صادر شد و دادگاه رسیدگی به پرونده این روزنامه‌نگار نیز صبح روز شنبه هفتم مردادماه، در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ کرمان برگزار شد.

به نظر می‌رسد صحبت‌های منصور ایرانپور در یک ویدئو و گزارش پلیس فتای جیرفت دلیل اتهام انتسابی افترا باشد.

پیش از این نیز این‌روزنامه نگار و فعال رسانه ای، در تاریخ ۲۶ دی ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری۲ شهرستان جیرفت به ریاست قاضی مسلم‌ سالاری از بابت اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار تصاویر و عکس خلاف عفت عمومی، به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و پرداخت ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی شد.

این حکم در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، در دادگاه تجدیدنظر استان کرمان عینا تائید و به منصور ایرانپور ابلاغ و در خرداد ماه ۱۴۰۱، پس از احضار به دفتر رئیس دادگستری استان کرمان بازداشت و به زندان استان کرمان، منتقل شد و پس از سپری کردن دوران حبس ۱ ساله خود در خرداد ماه ۱۴۰۲، آزاد شد.

 

 

 


کارت

کارت