EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


ابراز نگرانی درخصوص وضعیت جسمانی احسان مازندرانی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

حسین تاج وکیل وکیل‌مدافع احسان مازندرانی از وضعیت جسمانی موکلش ابراز نگرانی کرد و در خصوص آخرین وضعیت جسمانی وی به خبرگزاری ایسنا گفت: شرایط جسمانی موکلم مساعد نیست و طبق آخرین تماسی که وی با خانواده‌اش داشته متوجه شدیم که از روز چهارشنبه هفته گذشته موکلم توانایی خوردن غذا ندارد.

وی در خصوص نحوه درمان این روزنامه نگار زندانی عنوان کرد: زندان اوین پس از انجام آزمایشات متعدد موکلم را ٨ بار به بیمارستان‌های تجریش و طالقانی اعزام کرده که در مرحله نهم موکلم به دلیل نامناسب بودن وضعیت درمان اعلام کرده در اعتراض به این رویه به بیمارستان نمی‌رود.

وکیل مدافع احسان مازندرانی ادامه داد: بارها به عنوان وکیل احسان مازندرانی و با توجه به اینکه حدود یک ماه تا پایان اتمام دوره محکومیت موکلم باقی نمانده و با عنایت به اینکه یک بار ایشان به اشتباه آزاد شده درخواست مرخصی دادم. همچنین رئیس زندان اوین و نیز معاون دادستان در دادسرای فرهنگ و رسانه هم با توجه به شرایط جسمانی موکلم این درخواست را شخصا به دادستان ارسال کرده اما تاکنون جوابی نگرفته‌ایم. ما توقع داریم با توجه به شرایط جسمانی دادستان هر چه سریعتر با مرخصی درمانی متصل به آزادی موافقت کند.

گفتنی است فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در اولین روزهای دستگیری مجدد این روزنامه‌نگار با توجه به وضعیت جسمانی وی خواستار آزادی فوری او گردیده بود.


کارت

کارت