EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


انتقال نیلوفر حامدی به انفرادی و شرایط نامناسب یلدا معیری در زندان قرچک
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

یلدا معیری، عکاس خبرنگار سرشناس بازداشتی در جریان اعتراضات سراسری پس از مرگ مشکوک مهسا امینی، در تماسی که از زندان با خانواده‌اش داشته و در آن نسبت به وضعیت نامناسب زندان گزارش داده است.

در فایل صوتی این تماس که منتشر شده است، خانم معیری از شرایط زنان بازداشتی‌ در زندان قرچک در جنوب تهران گفته است: «شرایط ما اینجا بسیار بد است، هر روز دعوا و کتک‌کاری است. امنیت جانی نداریم. جمعیتی بالغ بر صد نفر را در سوله‌ای ورزشی بدون امکانات و بدون تهویه ریخته‌اند. وضعیت حمام و دستشویی افتضاح است و مرتبا به افراد آرامبخش می‌دهند. فقط سه دستشویی حمام و دستشویی برای این جمعیت هست.»

نیلوفر حامدی خبرنگار روزنامه شرق هم که پس از اعتراضات به مرگ مشکوک مهسا امینی بازداشت شده، در تماس با خانواده‌اش اطلاع داده است که از زمان بازداشتش در تاریخ ۳۱ شهریور، در سلول انفرادی محبوس است.

خانم حامدی همچنین گفته که هنوز تفهیم اتهام نشده است و علت بازداشت را به او اعلام نکرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایران، تا کنون بازداشت ۱۴ روزنامه‌نگار تایید شده است.‌

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در روزهای گذشته با صدور بیانیه‌ای از مقامات ایرانی خواست تا به دستگیری روزنامه‌نگاران پایان داده و دسترسی آزادانه به اینترنت را فراهم کنند.

 

 


کارت

کارت