EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


تکمیلی: اتمام سهمیه بخش فارسی جهت صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

به اطلاع همکاران گرامی می‌رساند همانطور که در اطلاعیه صدور کارت قید شده بود فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران به صورت محدود اجازه صدور کارت را به سایت فارسی واگذار کرده بود و با وجود اینکه مهلت ارسال آثار جهت درخواست کارت خبرنگاری بین‌المللی تا پایان ماه آگوست برابر تا ۹ مرداد بود اما با توجه درخواست‌های فراوان و اتمام سهمیه تعیین شده از سوی فدراسیون متاسفانه مهلت ارسال آثار پیش از موعد مقرر به اتمام رسید.

سایت فارسی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران تلاش خواهد کرد تا در آینده نزدیک این امکان را مجددا فراهم نماید.


بخش فارسی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران قصد دارد با توجه به بسته بودن دفتر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران که تنها نماینده رسمی این فدراسیون در ایران است به صورت محدود اقدام به صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران برای روزنامه‌نگاران ایرانی نماید.
کارت بین‌المللی خبرنگاری فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران
علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دستورالعمل زیر و تکمیل مدارک خواسته شده آن را به ایمیل ifjfarsi@gmail.com تا پیش از پایان ماه جولای ۲۰۱۷ برابر با دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ارسال نمایند.

مدارک مورد نیاز برای صدور کارت به شرح زیر است:

الف- اسکن کارت قدیمی عضویت در انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران یا کارت قدیمی خبرنگاری فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران یا هر دو.(دارندگان کارت قدیمی انجمن حتما باید مدارک خواسته شده در بند ب را نیز ارسال کنند.)

ب- ارسال مدارکی که نشان دهنده اشتغال به حرفه روزنامه نگاری در سه سال گذشته باشد. این مدارک می‌تواند شامل هر سال حداقل ۷ نمونه کار و یا کارت‌های خبرنگاری سالهای گذشته و یا گواهی رسمی از رسانه، همراه با تاریخ دقیق شروع و پایان فعالیت بعنوان روزنامه‌نگار باشد. (برای افرادی که فاقد مدارک بند الف هستند مدارک این بند کفایت می کند.)

تذکر ۱: تنها مدارک و نمونه کارهای رسانه‌های فارسی زبان مورد قبول می‌باشد و از ارسال نمونه کار به سایر زبان‌ها خودداری کنید.

تذکر ۲: متقاضیان گرامی توجه داشته باشند تنها ارسال کارت‌های گذشته انجمن صنفی روزنامه‌نگاران یا آی اف جی برای صدور کارت کافی نمی‌باشد و حتما احتیاج به نمونه کار سه سال اخیر همانطور که در بند «ب» آمده می‌باشد و استثناء نیز وجود ندارد.

پ- ارسال یک قطعه عکس پرسنلی به صورت دیجیتال با کیفیت مناسب برای چاپ بر روی کارت جدید.

ت- ارسال لاتین نام و نام خانوادگی
ج- ارسال آدرس دقیق پستی + تلفن تماس

مدارک فوق را به آدرس ایمیل ifjfarsi@gmail.com ارسال نمایند.

پس از اینکه مدارک لازم برای صدور کارت توسط هیات بررسی مدارک مورد بررسی و تایید قرار گرفت، به درخواست کننده اطلاع داده خواهد شد که چگونه هزینه صدور و ارسال کارت را ارسال نماید.

نکات ضروری:

۱- به هیچ عنوان پیش از دریافت تاییده مدارک، اقدام به ارسال وجه ننمایید.

۲- هزینه صدور و ارسال کارت از طریق پست مبلغ ۵۰ یورو می‌باشد که بایستی فقط از طریق وسترن یونیون(western union) ارسال گردد.

تذکر: متقاضیان داخل ایران می‌توانند از طریق صرافی‌ها اقدام به ارسال وجه نمایند.

۳- متقاضیان داخل ایران در صورت امکان ارسال وجه مربوط به کارت می‌توانند برای دریافت کار اقدام کنند.

تذکر ضروری: متقاضیان محترم دقت بفرمایند در صورتی که آدرس ارسالی آنان اشتباه بوده و یا کامل نباشد و کارت پس از ارسال به دستشان نرسد، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد و کارت المثنی صادر نخواهد شد.

مهلت اقدام برای کارت: متقاضیان تنها تا پایان ماه جولای ۲۰۱۷ برابر با دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ امکان درخواست صدور کارت دارند و تقاضاها پس از آن باید در انتظار نوبت آینده صدور کارتها بماند.

برای آشنایی بیشتر با کارت خبرنگاری بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

برای تماس مستقیم با ما از طریق تلگرام با شناسه @Ifjfarsicontact تماس بگیرید.


کارت

کارت