EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


ضرب و شتم عیسی سحرخیز در بیمارستان
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

براساس اعلام فرزند عیسی سحرخیز در توییتر این روزنامه‌نگار زندانی در بیمارستانی که بستری بوده است به بهانه تفتیش، ماموران به اتاق بستری وی هجوم برده و  وی را کتک زده‌ و تهدید به بریدن سر وی کرده‌اند.

فرزند سحرخیز نوشته است: «در پى ضرب و شتم عیسى سحرخیز در بیمارستان و تهدید وى به سر بریدن توسط ماموران سازمان زندان هاى تهران، وى خواستار اعزام به پزشکى قانونى شد».

همچنین سایت کلمه از وخامت وضعیت جسمی عیسی سحرخیز که در بیمارستان قلب به‌سر می‌برد پس از درگیری ماموران و ضرب و شتم وی خبر داده است و نوشته:« وی هم‌اکنون زیر دستگاه اکسیژن است».

در ادامه این خبر آمده است: ساعت پنج و نیم صبح امروز، یکی از افراد کادر سازمان زندان‌ها به همراه دو سرباز به اتاق عیسی سحرخیز در بیمارستان قلب، برای تفتیش وسایل وی رفتند. در این تفتیش که در حالت غیرعادی و وحشیانه‌ای صورت گرفته‌است، عیسی سحرخیز ابتدا از تخت به زیر افتاده و پس از آن نیز به دلیل پیگیری دلیل این رفتار از سوی ماموران مورد ضرب و شتم آنان قرار گرفته است».

در آخرین روزهای شهریورماه سال جاری عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۲۱ ماه زندان محکوم شد. پیش از آن او در دادگاه بدوی به دو سال حبس بابت توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده بود.


کارت

کارت