EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


هشدار رئیس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران درباره عواقب بحران کرونا برای روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها
پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹

رئیس فدراسیون بین‌المللی روز‌نامه‌نگاران در پیامی خطاب به اعضای این نهاد، با اشاره به عواقب بحران کرونا برای رسانه‌ها، روزنامه‌نگاران را به دلیل فقدان امنیت شغلی و اجتماعی «آسیب‌پذیرترین قشر» در زمان این بحران همه‌جانبه دانست.

یونس مجاهد، رئیس فدراسیون بین‌المللی روز‌نامه‌نگاران (IFJ)، در پیامی که چهارشنبه ۶ فروردین منتشر شد، نسبت به تاثیر ویروس کرونا بر سلامتی روزنامه‌نگاران و همچنین پیامدهای اقتصادی آن بر رسانه‌ها ابراز نگرانی کرد.

او بر وظیفه اتحادیه‌ها جهت حفاظت از حقوق کارکنان تاکید کرد.

مجاهد با اشاره به شرایط کار خبرنگاران و کارکنان رسانه‌ها در بحران بهداشتی حاضر، آن‌ها را به دلیل عدم پوشش تامین اجتماعی و جبران خسارت حقوق و دستمزد در بحران اقتصادی پیش‌رو، آسیب‌پذیر خواند.

او گفت: «بسیاری از روزنامه‌نگاران در حال حاضر هزینه پرداخت می‌کنند و در روزهای آینده، بدون هیچ‌گونه پوشش تامین اجتماعی، شغل خود را از دست خواهند داد».

مجاهد با تاکید بر وظیفه اتحادیه‌های صنفی در حفاظت از سلامت و حقوق کارکنان رسانه، اعلام کرد که علی‌رغم بسته شدن دفتر مرکزی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در بروکسل و سه دفتر منطقه‌ای در داکار ، سیدنی و بوینس آیرس، تیم‌های فدراسیون با دورکاری، نسبت به کوچک‌ترین نیاز و سوال کارکنان رسانه در سراسر جهان، پاسخگو بوده و ماموریت‌های خود در سطح و کیفیت بسیار بالا انجام خواهند داد.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.


کارت

کارت