نامه جمعی روزنامه‌نگاران به سران سه قوه جمهوری اسلامی برای آزادی مرضیه امیری و مسعود کاظمی

جمعه ۸ تیر ۱۳۹۸ | اخبار - ایران

تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی در ایران با نوشتن نامه‌ای به روسای قوه قضائیه و مجریه و همچنین خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار آزادی مسعود کاظمی و مرضیه امیری، دو روزنامه‌نگار زندانی در بازداشتگاه اوین، شدند.

مرضیه امیری، روزنامه‌نگار روزنامه شرق در تجمع روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت به مناسبت روز کارگر در تهران بازداشت و‌ به زندان اوین منتقل شد. او برای تهیه گزارش خبری از اعتراضات کارگران در محل تجمع در تهران حاضر شده بود.

مسعود کاظمی، روزنامه‌نگار پیشین روزنامه‌های شرق و قانون نیز روز چهارشنبه دوم خردادماه پس از یک جلسه دادگاه و با دستور قاضی مقیسه بازداشت شده بود.

به گزارش کانال خبری امتداد، در دادگاه این روزنامه‌نگار بر خلاف اتهامات وارد شده به مسعود کاظمی در دادسرا، اتهامات جدیدی به این روزنامه‌نگار توسط قاضی وارد شد که منجر به صدور وثیقه‌ی سنگین علیه او شد.

آقای کاظمی در ۱۴ آبان ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت شده بود که در ۲۰ آبان با تودیع وثیقه آزاد گردید و دوم خردادماه اولین جلسه دادگاهش برگزار شد.مطالب مرتبط# مرضیه امیری، روزنامه‌نگار بازداشتی روز کارگر، موقتا آزاد شد
# اعتراض انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران به حکم شلاق و حبس مرضیه امیری
# مرضیه امیری به حبس و شلاق محکوم شد
# مخالفت دادگاه با تبدیل بازداشت مرضیه امیری به قرار وثیقه
# بی‌خبری از وضعیت مرضیه امیری پس از انتقال از زندان به بیمارستان
# وکیل مرضیه امیری از وضعیت رسیدگی به بیماری او در زندان انتقاد کرد
# مرضیه امیری به اقدام علیه نظام متهم شد
# نامه ۵۶۴ روزنامه‌نگار برای آزادی مسعود کاظمی و مرضیه امیری