نامه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به دستگاه قضایی در مورد بازداشت مرضیه امیری

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ایران - تیتر یک

در پی نامه‌ای که از سوی خانواده مرضیه امیری خطاب به انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران نوشته شد و طی آن به شرح بازداشت ایشان اشاره شده است،انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در نامه‌های جداگانه به رییس دادگستری استان تهران و سخنگوی قوه قضاییه و نیز به دادستان عمومی و انقلاب تهران،خواستار آزادی مرضیه امیری روزنامه‌نگار و بررسی سریعتر پرونده وی شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن،متن این نامه به این شرح است:

بسمه تعالی
ریاست محترم دادگستری استان تهران و سخنگوی قوه قضاییه/ دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران
با سلام
احتراما به استحضار می‌رساند به موجب گزارش‌های دریافتی از خانواده خانم مرضیه امیری روزنامه‌نگار و عضو تحریریه روزنامه شرق، وی که در تاریخ ۱۱ اردیبهشت برای انجام وظیفه حرفه‌ای و ماموریت کاری محوله و کسب خبر در محل تجمع کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود ، بازداشت شده و پرونده ایشان به مراجع قضائی ارجاع گردیده است.نامبرده همچنان در بازداشت است.
اجازه می‌خواهیم در این خصوص نکته‌ای را در میان گذاشته و توجه و مساعدت جنابعالی را جلب نمائیم.
حضور در میدان‌های خبری از وظایف حرفه‌ای خبرنگاران است. مراعات اقتضائات حرفه‌ای روزنامه‌نگاران امری ضروری است که منفعت جامعه، نظام و دستگاه قضایی در آن است.
بدیهی است بازداشت روزنامه‌نگاران شایسته جامعه رو به رشد ما نیست و پرهیز از بازداشت ایشان بر شان و منزلت دستگاه قضائی می‌افزاید.
لذا با تاکید بر ضرورت اجرای قوانین، تقاضا داریم در خصوص این پرونده امعان نظر فرمائید تا اقدام مقتضی جهت بررسی سریعتر و انشالله رفع بازداشت خانم مرضیه امیری انجام گیرد.مطالب مرتبط# مرضیه امیری، روزنامه‌نگار بازداشتی روز کارگر، موقتا آزاد شد
# اعتراض انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران به حکم شلاق و حبس مرضیه امیری
# مرضیه امیری به حبس و شلاق محکوم شد
# مخالفت دادگاه با تبدیل بازداشت مرضیه امیری به قرار وثیقه
# بی‌خبری از وضعیت مرضیه امیری پس از انتقال از زندان به بیمارستان
# وکیل مرضیه امیری از وضعیت رسیدگی به بیماری او در زندان انتقاد کرد
# مرضیه امیری به اقدام علیه نظام متهم شد
# نامه ۵۶۴ روزنامه‌نگار برای آزادی مسعود کاظمی و مرضیه امیری