دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار شد

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ | ایران - تیتر یک

به گزارش روزنامه ایران، دادگاه تجدید نظر هنگامه شهیدی که پیشتر از سوی شعبه ۱۵ انقلاب به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده، پس از دو مرتبه تجدید وقت محاکمه سه شنبه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر برگزار شد.

هنگامه شهیدی پیش از این به اتهام افترا نشر اکاذیب توهین فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروهها و احزاب و فعالیت‌های مجازی و مطبوعاتی و همچنین خروج از کشور محکوم شده که در صورت تایید این حکم طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی اشد مجازات یعنی ۷ و نیم سال حبس در خصوص وی اجرا می‌شود.

براساس این گزارش پیشتر قرار بود دادگاه تجدید نظر هنگامه شهیدی روز ۲۵ دی ۹۷ برگزار شود که این تاریخ به دلیل اعزام نشدن متهمه از زندان به دادگاه به ۱۴ اسفند پارسال موکول شد. اما ۱۴ اسفند نیز دادگاه برگزار نشد تا نهایتا رئیس شعبه ۳۶ روز ۲۷ فروردین را برای رسیدگی به پرونده تعیین کرد.

به گفته مصطفی ترک همدانی وکیل شهیدی موکلش ۸ ماه است که در بازداشت انفرادی به سر می برد و اگر دادگاه ۲۵ دی برگزار می‌شد او می‌توانست با عفو رهبری به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب آزاد یا تخفیف مجازات بگیرد.مطالب مرتبط# درخواست فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران برای آزادی کیوان صمیمی و مرضیه امیری
# دادگاه هنگامه شهیدی برای بار دوم برگزار نشد
# محکومیت هنگامه شهیدی به زندان
#  محاکمه هنگامه شهیدی در دادگاه انقلاب
# وکیل هنگامه شهیدی از قاضی پرونده شکایت کرد
# پرونده هنگامه شهیدی به دادگاه انقلاب ارجاع شد
# هنگامه شهیدی دستگیر شد
# هنگامه شهیدی