EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


حمله و تهدید به مرگ خبرنگاران در هند
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

در هفته‌های اخیر، خبرنگاران هند با حملات و تهدیدات متعددی مواجه شده‌اند. انتخابات اخیر هند و جنگ اسرائیل در غزه، امنیت خبرنگاران را تهدید کرده است. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) به همراه اتحادیه خبرنگاران هند (IJU) این حملات را محکوم کردند و از مقامات هند خواستند تا اقدامات لازم برای تضمین امنیت خبرنگاران و حفظ آزادی رسانه‌ها انجام دهند.

بنا بر گزارش‌ روزنامه تایمز هند، در رویدادهایی جداگانه دو نفر از روزنامه‌نگاران هند هدف حمله قرار گرفتند و راهی بیمارستان شدند و یک خبرنگار دیگر نیز به مرگ تهدید شده است.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در این خصوص اعلام کرد: «خبرنگاران حق دارند بدون ترس از حملات یا انتقام کار کنند. مقامات هند باید اطمینان حاصل کنند که آزادی رسانه‌ها حفظ و امنیت رسانه‌ها تضمین شود و هرگونه حادثه‌ای فوراً، به طور کامل و شفاف مورد بررسی قرار گیرد.»

اتحادیه خبرنگاران هند نیز خواستار رسیدگی فوری به تهدیدات و حملات علیه این سه خبرنگار شد و از مقامات خواست تا با عاملان برخورد کنند. این اتحادیه ضمن درخواست از مقامات محلی هند برای تضمین امنیت خبرنگاران، یادآوری کرد که «هند در شاخص جهانی آزادی رسانه‌ها در حال سقوط است.»


کارت

کارت