EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


پیدا شدن بقایای جسد یک روزنامه‌نگار مکزیکی پس از چهار سال
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بقایای جسد ویکتور مانوئل خیمنز کامپوس، خبرنگار مکزیکی، پس از تقریباً چهار سال جستجو، در یک چاه آب متروکه در مکزیک پیدا شد. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) به همراه اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران مکزیک(SNRP)، خواستار تحقیقات فوری برای روشن شدن علل مرگ کامپوس شدند.

آقای کامپوس از یکم نوامبر ۲۰۲۰ زمانی که در حال پوشش یک بازی بیسبال بود ناپدید شد و دیگر به تماس‌ها پاسخ نداد. چند روز پس از ناپدید شدنش، لباس‌های آغشته به خون او، در نزدیکی استادیومی که آخرین بار در آن دیده شده بود، پیدا شد.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران ضمن درخواست برای روشن شدن علل و مسئولان مرگ کامپوس، بر مسئولیت دولت مکزیک برای تضمین زندگی، تامین امنیت و حق کار آزادانه همه خبرنگاران در مکزیک تأکید کرد.

اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران مکزیک نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما پیشتر نیز خواستار تحقیق و دخالت دولت درباره ناپدید شدن کامپوس بودیم و اکنون، ۳ سال و ۷ ماه بعد، جسد او توسط خانواده‌ها شناسایی شده و این همان اتفاقی است که خانواده‌های روزنامه‌نگاران مقتول در مکزیک با آن مواجه هستند، پرونده آنها هرگز روشن نشده است.»

این اتحادیه همچنین تأکید کرد: «ما از مقامات می‌خواهیم که به وظیفه خود عمل کرده و اکنون جنایتکارانی که زندگی همکارمان را گرفته‌اند، دستگیر و به دادگاه بکشانند.»


کارت

کارت