EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


کشته شدن دست کم ۱۰۳ روزنامه‌نگار در غزه
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

بر اساس آخرین گزارش فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران دست‌کم ۱۰۳ روزنامه نگار و کارمند رسانه‌ای فلسطینی در جریان جنگ غزه کشته، تعدادی زخمی و تعدادی دیگر مفقود شده‌اند.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) و سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطین (PJS) کشتار و تداوم حملات به روزنامه‌نگاران را محکوم کردند و خواستار تحقیقات فوری در مورد مرگ آنها شدند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران گفت: «از روزنامه‌نگاران در مناطق درگیری، باید مانند غیرنظامیان محافظت شود و اجازه داده شود که کار خود را بدون مداخله انجام دهند.»

آقای بلانگر افزود: «فدراسیون از همه طرفین درگیر می خواهد تا حداکثر تلاش خود را برای محافظت از روزنامه‌نگاران انجام دهند. مردم تنها زمانی می‌توانند بفهمند که واقعاً چه خبر است که به خبرنگاران اجازه داده شود کار خود را انجام دهند.»

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران با توجه به شرایط خطرناک غزه، به خبرنگاران توصیه کرد که «اقدامات احتیاطی را انجام دهند، تجهیزات ایمنی حرفه‌ای را بپوشند و بدون تمام تجهیزات ایمنی حرفه‌ای مورد نیاز برای پوشش رویدادها، سفر نکنند. هیچ داستانی ارزش زندگی یک روزنامه نگار را ندارد.»

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران همچنین اعلام کرد که از نزدیک با سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطین همکاری می‌کند تا اطلاعات بدست آمده از حملات علیه روزنامه‌نگاران در غزه را مستند و تایید کند.


کارت

کارت