EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


چهار ماه حبس برای یک روزنامه‌نگار + جزئیات جدیدی از این پرونده
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵

حامدعطایی، روزنامه‌نگار اهل ارومیه که فیلم صحبت‌های جنجالی نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس را درباره زنان و نمایندگان زن منتشر کرده بود، به چهار ماه حبس محکوم شده است.

یک منبع نزدیک به حامد عطایی در گفت‌و‌گو با رادیو زمانه، خبر ابلاغ حکم چهار ماه حبس به این روزنامه‌نگار را تایید کرد.

دادگاه محلی این حکم را بر اساس شکایت قاضی‌پور به عنوان شاکی خصوصی صادر کرده و تلاش‌ها به منظور راضی کردن این نماینده مجلس برای پس گرفتن شکایتش به جایی نرسیده است.

گفته می‌شود خبرنگاران محلی آذربایجان برای متقاعد کردن قاضی‌پور به صرفنظر کردن از شکایتش، کمپین تشکیل داده‌اند.

همچنین روزگذشته حامد عطایی جزییات بیشتری در خصوص حکم زندان چهارماه حبس خود را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

حامد عطایی، خبرنگاری که با شکایت نادر قاضی‌پور به چهار ماه حبس محکوم شده، درباره این حکم گفت: ماجرا مربوط به یک پیام تلگرامی می‌شود که در ایام انتخابات منتشر و موضوع آن مربوط به گمانه‌زنی‌ها برای ردصلاحیت و تأیید کاندیداهای انتخاباتی می‌شد.

اتهامی که علیه من مطرح شده، نشر اکاذیب است که بر‌ همین اساس محکوم به حبس شده‌ام و دلیل آن انتشار اسامی برخی ردصلاحیت‌شدگان در یک کانال تلگرامی است.

همان‌طور که وکلای من و خودم نیز بارها اعلام کردیم، این یک مطلب از نوع گمانه‌زنی‌هایی بوده که معمولاً بین اهالی رسانه انجام می‌شود و هیچ قصد مجرمانه‌ای هم در آن دخیل نبود؛ اما نکته در خور‌ توجه این است که مطلب مزبور قبل از اعلام صلاحیت‌ها در کانال تگرامی منتشر شده بود و بعد از اعلام تأیید صلاحیت آقای قاضی‌پور، این خبر دوباره در همان کانال تلگرامی بازنشر و این موضوع در سطح وسیعی پخش شد. در واقع خبر اول گمانه‌زنی‌های مرسوم رسانه‌ای بود و خبر دوم به صورت قطعی از تأیید صلاحیت آقای قاضی‌پور حکایت داشت.


کارت

کارت