EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


تایید حکم محکومیت سعیده شفیعی در دادگاه تجدیدنظر
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سعیده شفیعی، روزنامه‌نگار و نویسنده که سال گذشته و در جریان اعتراضات سراسری در ایران پس از مرگ مشکوک مهسا امینی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در دادگاه بدوی به حبس و مجازات‌های تکمیلی محکوم شده بود از تایید حکم دادگاه بدوی علیه خود دردادگاه تجدید نظر خبر داد.

بر اساس این خبر خانم شفیعی روز سه‌شنبه  ۲۲ شهریورماه در صفحه شخصی خود نوشت: «پیگیری ما از شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران مشخص شد ظاهراً رای دادگاه بدوی تایید شده و طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود.»

سعیده شفیعی پس از آزادی موقت از زندان از سوی دادسرا به تحمل۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری بابت اتهام اجتماع و تبانی، ۸ ماه حبس برای فعالیت تبلیغی علیه نظام، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال ممنوعیت عضویت در گروه‌ها محکوم شده است.

این روزنامه‌نگار که سابقه فعالیت در برخی وب‌سایت‌های خبری نظیر خبرگزاری برنا را داشته است دوم بهمن‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به زندان منتقل شد و حدود دو هفته بعد در ۱۸ بهمن‌ماه با قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. آخرین احضار سعیده شفیعی ۱۲ تیرماه سال جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری بود که رأی صادره از سوی این شعبه صادر شده است.

سعیده شفیعی همچنین در سال‌های اخیر نگارش و انتشار دو کتاب دختر پیچ و ایستگاه گورستان را به پایان رسانده است.

 


کارت

کارت