EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


ارائه وی‌پی‌ان رایگان و خدمات امنیت سایبری به روزنامه‌نگاران ایرانی
دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲

بخش فارسی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران با همکاری یک سازمان معتبر امنیت سایبری بین‌المللی، قصد دارد تا وی‌پی‌ان امن و رایگان و خدمات امنیت سایبری به روزنامه‌نگاران ساکن ایران ارائه کند.

امروزه بیش از هر زمان دیگری روزنامه‌نگاران در معرض انواع خطرات در فضای مجازی هستند و از آنجایی که امنیت روزنامه‌نگاران یکی از اهداف فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران است، در همین زمینه تلاش جدیدی آغاز شده است.

در راستای این همکاری روزنامه‌نگاران ایرانی می‌توانند از خدمات امنیت اینترنت مانند آموزش امنیت سایبری، حفاظت و ممیزی امنیت از سایت‌ روزنامه‌نگاران، بررسی فایل‌های مشکوک ارسال شده به روزنامه‌نگاران و مواردی در خصوص امنیت دیجیتال روزنامه‌نگارانی که دارای نگرانی درخصوص امنیت حساب‌های کاربری خود هستند، ارائه و از خدمات مشاوره این سازمان امنیت سایبری استفاده کنند.

همچنین در همین راستا و جهت امنیت سایبری به روزنامه‌نگاران خدمات جانبی‌ای مانند ارائه وی‌پی‌ان امن جهت استفاده و حضور امن در اینترنت نیز ارائه می‌گردد.

این خدمات به روزنامه‌نگاران عضو در نهادهای صنفی روزنامه‌نگاران در ایران و شاغلین در رسانه‌های داخلی و روزنامه‌نگاران با حداقل سه سال سابقه کار تعلق می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند مدارکی که نشان‌دهنده فعالیت روزنامه‌نگاری آنها می‌شود را به ایمیل cybersecurity@ifj-farsi.org ارسال کنند و پس از تایید هویت رسانه‌ای آنها امکان دریافت این خدمات را خواهند یافت.

روزنامه‌نگاران در صورتی که سوالی در خصوص این خدمات دارند می‌توانند با اکانت تلگرام بخش فارسی به آدرس @Ifj_farsi جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.


کارت

کارت