EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


یک روزنامه‌نگار پاکستانی به ضرب گلوله کشته شد
شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

محمد یونس، روزنامه‌نگار ارشد و رئیس باشگاه مطبوعاتی شورکوت روز ۲۷ اوت، در تیراندازی دو مرد مسلح در پاکستان کشته شد.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) ترور فجیع محمد یونس را محکوم کرد و خواستار اقدامات بیشتر برای حمایت از روزنامه‌نگاران در پاکستان شد.

علیرغم اینکه پلیس دستور تحقیقات فوری در مورد این حادثه را صادر کرده است، دو مهاجمی که به آقای یونس تیراندازی کرده بودند، همچنان متواری هستند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، در این رابطه گفت: «ما به شدت ترور محمد یونس را محکوم می‌کنیم و از مقامات پاکستانی می‌خواهیم که تمام اقدامات لازم را برای مجازات عاملان آن انجام دهند.»

در یک رویداد جداگانه در همان روز، پلیس وقار ساتی، خبرنگار جئو نیوز(Geo News) را بدلیل اظهاراتش در شبکه‌های مجازی، با اتهامات توهین به مقدسات و افترا بازجویی کرد.

آقای بلانگر در این خصوص نیز ابراز داشت: «فدراسیون نگران اتهاماتی است که به خبرنگاران پاکستانی در رابطه با کارشان زده می‌شود و روزنامه‌نگاری جرم نیست.»

بر اساس گزارش اخیر فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در مورد آزادی مطبوعات در آسیا، روزنامه‌نگاران در پاکستان با تهدیدات امنیتی متعددی از جمله حملات فیزیکی، دستگیری، آدم‌ربایی و آزار و اذیت آنلاین یا حملات خشونت‌آمیز مواجه بوده‌اند.

 


کارت

کارت