EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


نجات بهرامی از زندان اوین آزاد شد
یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹

نجات بهرامی، فعال رسانه‌ای،‌ در پی ابتلا به ویروس کرونا از زندان اوین آزاد شد.
بهرامی در روز یکشنبه بیستم مهر ماه، با انتشار عکسی در حساب شخصی اینستاگرام، از آزادی خود خبر داد.
وی در تایید گزارش‌های هفته گذشته برخی رسانه‌ها مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در زندان اوین نوشت: «دوره‌ای بد از سختی و استرس و زندان و بیماری و … برای من و خانواده‌ام سپری شد.»
بر اساس گزارش‌ها،‌ این فعال رسانه‌ای بیماری‌ زمینه‌ای از جمله «فشار خون» نیز دارد وی در مردادماه نیز به دلیل بیماری فشار خون به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود.
او، ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸، در دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ایمان افشاری با اتهام «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» به تحمل یک سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب سیاسی و همچنین محرومیت استفاده از گوشی هوشمند تلفن همراه محکوم شده بود.
شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران در فروردین ماه حکم یک سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب و گروه‌های سیاسی را عینا تایید و حکم محرومیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند از قبیل تلفن همراه را نقض کرده بود.
این روزنامه‌نگار علاوه بر وبلاگ‌نویسی،‌ سابقه نوشتن یادداشت و تحلیل در مجله‌ها و رسانه‌های ایران از جمله ماهنامه «فردوسی» را در کارنامه خود دارد و در یک دوره نیز معاون روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش بوده است.


کارت

کارت