بیش از دو هزار روزنامه نگار در پاکستان بیکار شدند

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ | بین‌الملل

گروه روزنامه‌های «جنگ» بزرگترین موسسه مطبوعاتی پاکستان، با توقف انتشار پنج روزنامه در شهرهای مختلف باعث بیکاری صدها روزنامه‌نگار و کارکنان رسانه‌ای شاغل در این روزنامه‌ها از روز ١۶ دسامبر ۲٠١۸ شده است.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) همراه با اتحادیه روزنامه‌نگاران فدرال پاکستان(PFUJ) نسبت به توقف انتشار روزنامه‌ها اعتراض کرده و از این موسسه مطبوعاتی می‌خواهند که در تصمیم خود بازنگری نموده و هرچه سریعتر کارکنان را مجددا به کار بازگرداند.

اتحادیه روزنامه‌نگاران فدرال پاکستان همچنین از تعطیلی چهار دفتر روزنامه اردو اکسپرس(Urdu daily Express) در شهرهای مختلف و تعطیلی ماهنامه گروه هرالد(Herald Group) خبر داده که در مجموع تعداد روزنامه‌نگاران و کارکنان رسانه‌ای که شغل‌شان را از دست داده‌اند را به حدود ۲۵۰۰ نفر می‌رساند.

IFJ در بیانیه‌ای نسبت به این اتفاقات اظهار تاسف کرده و نوشته است: “ما به شدت نگران تصمیمی که منجر به توقف انتشار چندین روزنامه‌ توسط گروه مطبوعاتی «جنگ» و دیگر موسسات مطبوعاتی در پاکستان شده، هستیم. بسته شدن و اخراج صدها روزنامه‌نگار و کارکنان رسانه‌ای یک عمل غیرقابل قبول است.”

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران تاکید کرده است: “این تصمیم باید پس از طرح و رسیدگی و مشاوره با ذینفعان از جمله اتحادیه‌های روزنامه‌نگاران گرفته می‌شد. چنین تصمیم ناگهانی یک موسسه مطبوعاتی بزرگ بدون اعلام چگونگی پرداخت پاداش و یا برنامه بازنشستگی روزنامه‌نگاران و کارکنان رسانه‌ای غیرقابل قبول و ناقض حقوق کارگران است.‌”

IFJ از این موسسه مطبوعاتی می‌خواهد تا در تصمیم خود تجدید نظر کرده و برای جبران زیان های وارده به کارکنان رسانه اطمینان دهد.

برای خواندن متن کامل این خبر به اینجا مراجعه کنید.مطالب مرتبط