امیرحسین میراسماعیلی به ۱۰ سال زندان محکوم شد

دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ | ایران - تیتر یک - قضایی

حسین احمدی نیاز، وکیل مدافع امیرحسین میراسماعیلی، روزنامه نگار از محکومیت موکلش به ۱۰ حبس خبر داد.

به گزارش ایسنا، آقای احمدی نیاز درباره حکم موکلش گفت: موکلم طنزپردازی است که بابت مطالب طنز و نقادانه‌ای که دارد، به ۱۰ سال حبس تعزیری، دو سال محرومیت از فعالیت در رسانه‌ها و فضای مجازی، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و جزای نقدی محکوم شده است.

وکیل این روزنامه نگار با انتقاد از این حکم گفت: رای پرونده دیشب به من ابلاغ شده و بنده در مهلت قانونی ۲۰ روزه به رای اعتراض خواهم کرد. به نظرم دو سال ممنوعیت یا محرومیت از فعالیت در فضای مجازی بیشتر سلب آزادی یک فرد و نقض حقوق وی محسوب می شود.

وی افزوده: به پرونده موکلم در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت  تهران رسیدگی شده و ۴ اتهام اعم از توهین به مقامات و مامورین و مسئولین دولتی و قضایی حسب انجام وظیفه، توهین به مقدسات و ائمه طاهرین، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و انتشار مطالب خلاف اخلاق و عفت عمومی به موکلم نسبت داده شده است.

به گزارش ایسنا، در رای صادره برای میراسماعیلی آمده است که او «به تحمل 6 سال حبس تعزیری بابت توهین به مقدسات اسلام و ائمه طاهرین (ع) و به تحمل 8 ماه حبس تعزیری بابت توهین به مقامات و مامورین و مسئولین دولتی به سبب انجام وظیفه و به تحمل 14 ماه حبس تعزیری و پرداخت 6 میلیون ریال جزای نقدی بابت انتشار مطالب خلاف اخلاق و عفت عمومی و به تحمل سه سال حبس تعزیری بابت بزه نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی صادر و اعلام می‌شود که مجازات اشد در مورد متهم به اجرا گذاشته می‌شود و مدت حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی است. ضمنا در راستای اعمال مجازات تکمیلی و با استناد به ماده 23 قانون مجازات اسلامی متهم از هرگونه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از قبیل تلگرام، اینستاگرام و موارد مشابه و انتشار مطالب مورد حکم که تماما جرم بوده به مدت دو سال ممنوع است و نیز به مدت دو سال ممنوع‌الخروج از کشور جمهوری اسلامی است.»مطالب مرتبط# دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران: انتقاد، نباید امنیت و آزادی روزنامه‌نگاران ایرانی را تهدید کند
# بازداشت دوباره امیرحسین میراسماعیلی
# امیرحسین اسماعیلی به قید وثیقه آزاد شد
# بازداشت یک روزنامه‌نگار به اتهام «توهین به امام هشتم شیعیان»
# امیرحسین میراسماعیلی