EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


بازداشت یک روزنامه‌نگار به اتهام «توهین به امام هشتم شیعیان»
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

رسانه‌های ایران از دستگیری امیرحسین میراسماعیلی خبرنگار روزنامه اقتصادی «جهان صنعت» به اتهام توهین به امام هشتم شیعیان خبر داده‌اند.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، بدون نام بردن از این خبرنگار روز سه‌شنبه چهارم اردیبهشت به نقل از «یک منبع آگاه امنیتی» گزارش داد که او قصد داشت ایران را به مقصد گرجستان ترک کند، اما در فرودگاه «امام خمینی» دستگیر شد.

این گزارش عنوان می‌کند که خبرنگار مورد اشاره روز دوشنبه به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود، خبری که همان روز در رسانه‌های مختلف از جمله خبرگزاری «تسنیم» بازتاب یافته بود.

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از مقامات قضایی استان خراسان رضوی بازداشت آقای میراسماعیلی را بدون اشاره به نام وی تایید کرده و او را «خبرنگار هتاک به ساحت امام رضا» نامیده است.

امیرحسین میراسماعیلی به تازگی توئیتی در انتقاد از مخالفت‌های احمد علم الهدی امام جمعه مشهد با برگزاری کنسرت موسیقی در این شهر منتشر کرده بود که از آن توهین به امام هشتم شیعیان تعبیر شده است.

وی با حذف آن توییت تاکید کرد که قصد توهین نداشته و او خود مسلمان و شیعه است و فقط می‌خواسته است که از علم‌الهدی انتقاد کند.

وی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «قصد بنده از آن توئیت، نقد اتفاقات پیش آمده در مشهد مقدس به زبان امروزی و عامیانه قابل درک برای نسل جوان بوده است. (نقد دیدگاه آقای علم‌الهدی در مورد موسیقی و کنسرت) ولی متاسفانه بعد از انتشار توئیت متوجه شدم کلمات به کار رفته منظور دیگری را رسانده است».

آقای میراسماعیلی در ادامه، درخواست «عفو و بخشش» کرده و همزمان در توئیت دیگری خبر داده که به خاطر نوشته خود «تهدید به اسیدپاشی و قتل» شده است.


کارت

کارت