EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


راه‌اندازی گروه جهانی کارکنان جوان رسانه‌ای توسط فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳

در روز پنج‌شنبه ۴ ژوئیه، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) گروه جهانی کارکنان جوان رسانه‌ای خود را با حضور ۲۷ خبرنگار جوان شامل ۱۴ زن و ۱۳ مرد، در سراسر جهان راه‌اندازی کرد.

در ۲۰ سال گذشته، در بسیاری از نقاط جهان، میانگین سن اعضا و رهبران اتحادیه‌ها افزایش یافته است. در سال‌های اخیر تعداد کمتری از جوانان در بسیاری از کشورها به اتحادیه‌ها پیوسته‌اند. با این حال، بیشتر مشاغل جدید رسانه‌ای ناپایدار هستند و در رسانه‌های کوچک یا در بخش‌هایی که سنت قوی اتحادیه‌گرایی ندارند، متمرکز هستند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، در سخنرانی خود گفت: «جذب روزنامه‌نگاران جوان در همه اتحادیه‌های وابسته ما، برای آینده آنها و آینده فدراسیون بسیار مهم است.»

آقای بلانگر افزود: «کمیته اجرایی فدراسیون که در ۲۰ و ۲۱ ژوئن در لندن تشکیل جلسه داد، با اشتیاق از ایجاد این گروه جهانی جدید استقبال کرد. خبرنگاران جوان در اتحادیه‌های ما اکنون دو سال وقت دارند تا تأمل کنند و اقدامات مشترکی انجام دهند تا در سال‌های آینده به طور کامل در نهادهای فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران دخیل شوند.»

۲۷ نماینده‌ای که توسط اتحادیه‌های خود نامزد شده‌اند و گروه جهانی کارکنان جوان رسانه‌ای را تشکیل می‌دهند، برای اولین بار به صورت آنلاین در روز پنج‌شنبه ۴ ژوئیه ملاقات کردند. این جوانان از آسیا و اقیانوسیه (پاکستان، سریلانکا، افغانستان، تایوان، استرالیا، ساموآ، هند، نیوزیلند)، آمریکای لاتین و کارائیب (پرو، برزیل، هائیتی)، آفریقا (جمهوری دموکراتیک کنگو، گامبیا، سومالی، کامرون)، اروپا (اسپانیا، صربستان، کرواسی، فرانسه، مقدونیه شمالی، مونته‌نگرو، یونان، پرتغال، ایتالیا) و خاورمیانه (سوریه، فلسطین) در این نشست حاضر شده‌اند.

شرکت‌کنندگان تجربیات و تخصص‌های خود را در زمینه‌هایی مانند برابری جنسیتی، خشونت علیه زنان و کودکان، روزنامه‌نگاران در تبعید و غیره به اشتراک گذاشتند.

این گروه جهانی جدید، به طور منظم تا کنگره جهانی بعدی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران که در ماه مه ۲۰۲۶ در پاریس، فرانسه برگزار خواهد شد، جلساتی خواهند داشت.


کارت

کارت