EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


حمایت رهبران اتحادیه‌های جهانی از اتحادیه‌های کارگری فلسطین
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

رهبران هشت فدراسیون عضو مجمع جانی اتحادیه‌ها(GUFs) و کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری(ITUC) به رام‌الله سفر کردند تا همبستگی خود را با اتحادیه‌های کارگری در کرانه باختری و غزه اعلام کنند. این اتحادیه‌ها اعضایی در بیش از صد و پنجاه کشور دارند که بیش از دویست میلیون کارگر را نمایندگی می‌کنند. این اتحادیه‌ها که همگی اعضای شورای اتحادیه‌های جهانی (CGU) هستند، متعهد شدند تا تلاش‌های خود را برای کمک به اتحادیه‌های محلی در این دوران سخت افزایش دهند. این هیئت در طول مأموریت سه روزه خود با نخست‌وزیر محمود عباس و همچنین با معاون نخست‌وزیر دکتر سماح ابوعون و چندین وزیر دولتی دیدار کرد.

این هیئت به سیاست قدیمی کنفدراسیون و سایر اتحادیه‌های جهانی در حمایت از راه‌حل دو دولتی اشاره کرد و خواستار صلحی عادلانه و پایدار برای تسهیل آینده اقتصادی واقعی برای یک فلسطین مستقل شد.

بسیاری از اتحادیه‌های جهانی قبلاً کمک‌های قابل‌توجهی به کارگران از طریق اتحادیه‌ها در غزه و کرانه باختری ارائه داده‌اند. آموزش بین‌الملل کمک مالی برای بیش از هزار معلم در فلسطین و پناهگاهی برای بیش از پنج هزار کودک در رفح فراهم کرده است.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خبرنگاران در غزه مستقیماً حمایت می‌کند و یک «مرکز همبستگی» شامل فضای کاری و تجهیزات مرتبط، در خان‌یونس راه‌اندازی کرده است. فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل و نقل و خدمات عمومی بین‌الملل هر دو صندوق‌های همبستگی برای ارائه کمک‌های فوری و حمایت‌های بلندمدت برای کارگران حمل و نقل و خدمات عمومی فلسطین و خانواده‌هایشان راه‌اندازی کرده‌اند. اتحادیه بین‌المللی کارگران ساختمان و چوب حمایت‌های بشردوستانه و پناهگاهی برای کارگران ساختمانی و خانواده‌هایشان فراهم کرده است.


کارت

کارت