EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


دستکم نود و پنج روزنامه‌نگار در غزه کشته شده‌اند
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

با تأیید مرگ هفت روزنامه‌نگار دیگر در غزه، تعداد روزنامه‌نگاران فلسطینی کشته شده در جنگ حماس و اسرائیل به نود و پنج نفر افزایش یافت. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ)  و سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطین (PJS) کشتار و تداوم حملات به روزنامه‌نگاران را محکوم کردند و خواستار تحقیقات فوری در مورد مرگ آنها شدند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در این رابطه تأکید کرد: «فدراسیون از همه طرف‌های درگیر می‌خواهد تا حداکثر تلاش خود را برای محافظت از روزنامه‌نگاران و کارکنان رسانه انجام دهند. مردم تنها در صورتی می توانند بفهمند که واقعاً چه خبر است که به روزنامه‌نگاران اجازه داده شود کار خود را انجام دهند.»

به گزارش سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطین و رسانه‌ها، علا الحمص، روزنامه‌نگاری که برای رسانه‌های محلی کار می‌کرد، در دوازدهم فوریه بر اثر جراحات وارده درگذشت. او دو هفته پیش بر اثر بمباران اسرائیل به‌شدت مجروح شده بود. عنگام احمد عدوان، روزنامه‌نگار، در همان روز در پی حمله هوایی اسرائیل به خانه‌اش در شهر جبالیه کشته شد.

در هشتم فوریه، کشته شدن نافذ عبدالجواد مدیر تلویزیون فلسطین و پسرش تایید شد. هر دو آنها در اثر حمله هوایی اسرائیل به منزلشان در دیرالبلح در مرکز نوار غزه جان خود را از دست دادند.

در بیست‌ونهم ژانویه، محمد عبدالفتح عطا‌الله، روزنامه‌نگار و سردبیر روزنامه الرساله و اعضای خانواده‌اش در بمباران اسرائیل کشته شدند. همچنین ایاد احمد الرواحی، خبرنگار و مجری رادیو صدای الاقصی در بیست‌وششم ژانویه بر اثر حمله هوایی اسرائیل کشته شد.


کارت

کارت