EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


بیانیه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران در محکومیت سرقت عکس یک عکاس شناخته شده ورزشی
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد از رفتار غیر حرفه‌ای و غیر اخلاقی رئیس کمیته عکاسان ورزشی انجمن عکاسان و خبرنگاران ورزشی ایران، نسبت به سرقت عکس‌های دیگر عکاسان و انتشار به نام خود، واکنش نشان داد.

بر اساس این خبر روز دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه انجمن صنفی عکاسان در کانال تلگرامی خود نوشت: در روزهای گذشته خبرگزاری فارس عکس‌هایی از دیدار تیم‌های فوتبال ایران و ژاپن در جام ملت‌های آسیا با واترمارک این خبرگزاری و به نام «مهدی زارع» منتشر کرده است که بنا به بررسی کمیته تخصصی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، این عکس‌ها متعلق به عکاسان و رسانه‌های دیگر بوده است.

در بخش دیگر این بیانیه انجمن آمده است: این نخستین باری نیست که این اتفاق توسط مهدی زارع انجام می‎شود و علاوه بر انتشار عکس‌های عکاسان دیگر از رویدادهای ملی مانند لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور، او پیش از این در جریان المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز عکس‌های منتشرشده در سایت رسمی کمیته بین‌المللی المپیک را به نام خود در خبرگزاری مهر منتشر کرده بود که این مساله توسط رسانه‌های تخصصی عکاسی افشا شده بود.

انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران ضمن محکوم کردن این رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی به جهت حمایت صنفی از اعضای خود و حرفۀ عکاسی مطبوعاتی، تمامی اسناد و مدارک این موضوع را در اختیار وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون فوتبال و همچنین انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران قرار می‌دهد و پیگیری خود را برای تعیین تکلیف این موضوع از این نهادها انجام خواهد داد. این اسناد در اختیار خبرگزاری فارس و دیگر رسانه‌های کشور نیز قرار می‌گیرد.

 

 

 

 


کارت

کارت