EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


عدم پرداخت مطالبات محمد حسین آجرلو خبرنگار اخراجی ایرنا پس از ۸ ماه
شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲

محمد حسین آجرلو، روزنامه‌نگار ورزشی‌نویس که سال گذشته و در جریان اعتراضات سراسری در ایران از خبرگزاری ایرنا اخراج شده بود، نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود پس از ۸ ماه واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش‌ها روز جمعه ۳ آذرماه آقای آجرلو با انتشار متنی در صفحه شخصی خود نوشت: « بیشتر از ۸ ماه از پایان کار من در ‎ایرنا می‌گذرد ولی هنوز هم مطالباتم بابت ۱۳ سال کار در این خبرگزاری را دریافت نکرده‌ام. کل طلب من حدود ۱۵۰ میلیون تومان است اما به این بهانه که بودجه تامین نشده، همچنان پرداخت نمی‌کنند. مدیران خبرگزاری هم هیچ پاسخی به پیگیری‌های من نمی‌دهند».

گفتنی است محمدحسین آجرلو،  همسر نیلوفرحامدی، خبرنگار روزنامه شرق است که در نخستین روزهای اعتراضات سراسری در ایران و پس از مرگ مشکوک مهسا امینی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بر اساس گزارش‌ها از آغاز اعتراضات سراسری در ایران فشار بر اصحاب رسانه بیش از پیش افزایش یافته است. برخی روزنامه‌ها توقیف شدند، بسیاری از روزنامه‌نگاران اخراج شدند و مجوزها لغو شد.

همچنین بر طبق آمار رسمی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در حال حاضر ۷ روزنامه‌نگار از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران تاکنون در بیانیه‌های متعدد خواستار آزادی همه روزنامه‌نگاران در بند شده است

 


کارت

کارت