EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


تداوم بلاتکلیفی و وضعیت نامشخص سعیده شفیعی
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲

سعیده شفیعی، روزنامه‌نگار و نویسنده که به تازگی حکم محکومیتش به حبس بیش از چهارسال در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است، همچنان در وضعیت بلاتکلیف و نامشخص بسر می‌برد.

روز سه‌شنبه یازدهم مهرماه خانم سعیدی در صفحه شخصی خود نوشت: «منتظر پیامک اجرای احکام هستم. بیکار شده‌ام و حتی نمی‌دانم مهلت شروع کاری دوباره را به من می‌دهند یا به زودی باید راهی اوین شوم.»

وی همچنین با انتقاد از وضعیت بلاتکلیفی و بیکاری خود در ماه‌های اخیر نوشت: «در مبهم‌ترین روزهای زندگی چهل‌ساله‌ام قرار دارم؛ شرایط بد مالی، روحی و اجتماعی. دلم می‌خواهد به خوابی عمیق فروروم و دیگر بیدار نشوم.»

سعیده شفیعی در جریان اعتراضات سراسری در ایران پس از مرگ مشکوک مهسا امینی بازداشت شد و حدود دو هفته قبل از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری و به اتهام اجتماع و تبانی به تحمل سه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این روزنامه‌نگار که سابقه فعالیت در برخی وب‌سایت‌های خبری نظیر خبرگزاری برنا را داشته است دوم بهمن‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به زندان منتقل شد و حدود دو هفته بعد در ۱۸ بهمن‌ماه با قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

 

 

 

 

 

 


کارت

کارت