EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


صدور حکم محکومیت نسیم سلطان‌بیگی به حبس و مجازات‌های تکمیلی
دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲

نسیم سلطان بیگی، روزنامه نگار و فعال زنان که در جریان اعتراضات سراسری در ایران پس از مرگ مشکوک مهسا امینی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک ماه به قید وثیقه آزاد شد، به حبس و مجازات‌های تکمیلی محکوم شد.

بر اساس این خبر روز سه‌شنبه نهم مردادماه خانم سلطان‌بیگی در صفحه شخصی خود نوشت: حکم دادگاه بدوی ما ابلاغ شد. من به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری برای اتهام اجتماع و تبانی، ۸ ماه حبس برای فعالیت تبلیغی علیه نظام، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال ممنوعیت عضویت در گروه‌ها محکوم شده‌ام.

این روزنامه‌نگار در ادامه نوشته است: ساعت‌ها و روزهای سختی بر من، خانواده و دوستانم گذشته است اما هیچکدام از ما لحظه‌ای از فریاد آزادی‌خواهی باز نایستاده‌ایم. ما ایستاده‌ایم و می‌دانیم که رسیدن، هنر گام زمان است و ما روزی آزادی را در صبحدم به میان مردمکان چشممان خواهیم نشاند.

نسیم سلطان‌بیگی روزنامه‌نگار و فعال مدنی شامگاه بیست و یکم دی‌ ماه ۱۴۰۱، هنگام خروج از کشور توسط ماموران اطلاعات سپاه در فرودگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

وی حدود یک ماه بعد در ۱۷ بهمن‌ماه با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد. آخرین احضار خانم سلطان‌بیگی ۱۲ تیرماه سال جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری بود که رأی صادره از سوی این شعبه صادر شده است.

 

 

 


کارت

کارت