EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


انتقال نازیلا معروفیان به بند عمومی زندان اوین
دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲

رسانه‌های داخلی گزارش دادند که نازیلا معروفیان، روزنامه‌نگار که بیش از دو هفته قبل از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است.

بر اساس این خبر، خانم معروفیان روز شنبه ۳۱ تیرماه پس از بازجویی و حضور  در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات به بند عمومی زندان اوین انتقال داده شده است.

پیش از این نیز خبرهایی مبنی بر عدم موافقت با آزادی موقت و قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی  این روزنامه‌نگار منتشر شده بود.

نازیلا معروفیان، روزنامه‌نگار که در هفته‌های گذشته خبر احضار خود به دادسرا را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده بود، صبح روز شنبه ۱۷ تیرماه و به دنبال حضور در شعبه یک دادسرای اوین بازداشت شد.

همچنین شبکه خبر شرق به نقل از برخی منابع خبری نوشت که اتهام این روزنامه‌نگار  «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» است.

گفتنی است نازیلا معروفیان پیشتر در توییتر از ضبط اموالش خبر داده بود.

خانم معروفیان از تاریخ هشتم آبان‌ماه به دلیل مصاحبه با امجد امینی، پدر مهسا امینی بازداشت شد و در نوزدهم دی‌ماه ۱۴۰۱ با قید وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی و به طور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

شنبه هشتم بهمن‌ماه، رای شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری در خصوص این روزنامه‌نگار منتشر شد که بر اساس آن خانم معروفیان به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار مصاحبه با پدر ‎مهسا امینی» به دو سال ‎حبس تعزیری (با تعلیق پنج ساله)، ۱۵ میلیون تومان جریمه، و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

 

 


کارت

کارت