EnglishFrançaisEspañolعربیفارسی


ابراز همبستگی رئیس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران با روزنامه‌نگاران فلسطینی
یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

دومینیک پرادالیه، رئیس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ)، در کنگره سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطینی (PJS) یک سال پس از کشته‌شدن شیرین ابوعاقله ابراز همبستگی و احترام می‌کند.

رئیس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در کنگره سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطین گفت: « شما فقط باید در هر یک از کنگره‌های فدراسیون جهانی شرکت کنید تا متوجه شوید که مسائل روزنامه‌نگاران فلسطینی چه تأثیری بر همکارانشان در سراسر جهان دارد. فدراسیون تقریباً در همه کنگره‌ها، هرگز از حمایت راسخ از اتحادیه شما کوتاهی نکرده‌است .»

خانم پرادالیه افزود: «هفته‌ای نمی‌گذرد که روزنامه‌نگاران فلسطینی با احتمال اصابت گلوله مورد اصابت گلوله قرار نگیرد. ما همچنین شاهد افزایش تعداد روزنامه‌نگاران مورد حمله شهرک‌نشینان اسرائیلی بوده‌ایم.»

رئیس فدراسیون همچنین ادامه داد: «همه اینها مستلزم تلاش‌های هماهنگ بین‌المللی برای حمایت از روزنامه‌نگاران فلسطینی و پایان‌دادن به معافیت از مجازات متجاوزان آنها است.»

او افزود: « در سرتاسر جهان، خبرنگاران مورد آزار، تهدید و حتی کشته‌شدن قرار می‌گیرند. ۶۷ نفر در سال ۲۰۲۲ کشته شدند که بیشتر آنها از آمریکای لاتین بوده است. قاتلان و حامیان آنها تقریباً مصونیت کامل دارند. به همین دلیل است که فدراسیون برای قراردادن کنوانسیون حمایت از روزنامه‌نگاران در دستور کار سازمان ملل متحد مبارزه می‌کند.»

خانم پرادالیه در پایان گفت: «اگر ما با عزم و اتحاد کار کنیم، مطمئن هستم که در نهایت از این حمایت حرفه‌ای برخوردار خواهیم شد. در نهایت، من به نمایندگی از کل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران می‌توانم بگویم که چقدر خوشحالم که می‌بینم روزنامه‌نگاران فلسطینی چنین اتحادیه توانمند و متعهدی دارند. رشد و شکوفایی اتحادیه شما چیزی است که به نفع روزنامه‌نگاران در سراسر جهان است.»


کارت

کارت