تمدید مهلت ثبت نام در انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ | اخبار

سخنگوی انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران از تمدید مهلت ثبت نام برای عضویت در این انجمن خبر داد .

img_2016-11-15-125146
داوود محمدی  با اعلام اینکه «تعداد همکاران ارسال کننده مدارک لازم برای ثبت نام ، تاکنون، چشمگیر  بوده و موسسان از حسن نظر و ابراز لطف آنان سپاسگزار هستند»، افزود:« گروهی از همکاران با یادآوری تنگنای فرصت و فراغت بدلیل فعالیت در نمایشگاه مطبوعات ، پیشنهاد تمدید مهلت ثبت نام را مطرح کردند و بر این اساس ، دریافت مدارک عضویت تا 11 آذرماه ادامه خواهد یافت». وی با اشاره به نقص مدارک ارسالی شماری از متقاضیان عضویت تصریح کرد:« لازمه نهایی شدن عضویت و حضور در روز برگزاری مجمع تکمیل مدارک است . بنابراین ، این گروه از همکاران لطفا در اسرع وقت ، نسبت به رفع نواقص اقدام کنند». سخنگوی انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران با بیان اینکه «انجمن ، در روز برگزاری مجمع مایل و قادر نیست ، میزبان اعضایی باشد که نقص مدارک خود را برطرف نکرده اند»، اعلام کرد: «طبق قانون ، انجمن موظف است اسامی ثبت نام کنندگان و مدارک دریافتی از آنان را به وزارت کار ارایه دهد و نماینده این وزارتخانه در روز برگزاری مجمع ، صرفا، با حضور افرادی که پرونده ثبت نامی آنها کامل است ، موافقت خواهد کرد».
محمدی تاکید کرد:«نام این تشکل ، انجمن صنفی «روزنامه نگاران» است ، بنابراین ،با هدف رعایت الزامات قانونی، همکاران شاغل در تحریریه ها  در معرفی نامه ارسالی از محل اشتغال خود ، از واژه « روزنامه نگار» استفاده کنند ». وی ادامه داد:«در صورتی که بدلایلی نظیر وجود نداشتن عنوان «روزنامه نگار» در رسانه هایی مانند سایت ها و خبرگزاری ها  یا هر دلیل دیگری، صدور معرفی نامه با این عنوان امکانپذیر نباشد ، ذکر جمله « همکاری با تحریریه » در معرفی نامه ها کفایت می کند». سخنگوی انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران تصریح کرد:« وجود چنین محدویت قانونی ای ، صرفا، مربوط به دوره پیش از برگزاری مجمع است و پس از آغاز رسمی فعالیت انجمن ، ساز و کارهایی متناسب با فضای موجود طبوعات برای عضوگیری ، تعریف و اجرایی خواهد شد».
وی همچنین گفت:« آگهی تاسیس انجمن منتشر شده و مطابق آن ، مجمع روز 18 آذر ساعت 9 صبح و در محل سالن 17 شهریور وزارت کار واقع در خیابان آزادی برگزار خواهدشد». محمدی تصریح کرد:«اساسنامه پیشنهادی ، فردا ( 26 آبان) در کانال انجمن منتشر خواهد شد تا همکاران با داشتن فرصت کافی ، از محتوای آن مطلع شوند ». به گفته محمدی ، « انتظار می رود با نقد های فردی و گروهی همکاران ،موارد نیازمند بازنگری در اساسنامه پیشنهادی ، مشخص شود تا اصلاحات کارشناسی  با پشتوانه رای اکثریت حاضران، در اساسنامه مصوب و نهایی لحاظ شود».
سخنگوی انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران تاکید کرد :« این انجمن ، متعلق به طیف یا گروه خاصی نیست و  هدف گذاری آن ، فعال سازی نهادی است که همه سلیقه ها و دیدگاه ها بتوانند در آن عضو شوند و هم افزایی صنفی هدفمند داشته باشند. ». وی افزود:« امیدواریم با حضور گسترده و مشتاقانه اهالی مطبوعات در روز مجمع  و انتخاب اعضای اصلی انجمن گامی بلند در مسیر صیانت از حقوق صنفی و معنوی همکاران برداشته شود».مطالب مرتبط