احسان مازندرانی آزاد شد

چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ | اخبار - تیتر یک - قضایی

احسان مازندرانی روزنامه نگار زندانی پس از گذراندن دو سال حبس امروز ظهر از زندان آزاد شد. همسر احسان مازندرانی با اعلام این خبر در اینستاگرام خود نوشت: «بعدازظهر امروز، احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار و مدیرمسوول پیشین روزنامه فرهیختگان پس از ۲ سال حبس از زندان اوین آزاد شد.»

احسان مازندرانی دی ماه سال گذشته  یک بار از زندان آزاد شده بود، اما وی مجددا بازداشت و به زندان منتقل شد. علت بازداشت او غیبت از زندان و متواری شدن ذکر شده بود در حالیکه طبق دستور اجرای احکام مازندرانی از زندان آزاد شده بود و اجرای احکام زندان اوین در این خصوص اشتباه کرده بود.

هوشنگ پوربابایی وکیل احسان مازندرانی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: آقای مازندرانی در دادگاه بدوی به هفت سال حبس محکوم شده بودند اما پس از درخواست تجدیدنظر، موکلم از سوی دادگاه تجدیدنظر به دو سال حبس محکوم شدند و امروز نیز با پایان این دوره، آقای مازندرانی از زندان آزاد شدند.

احسان مازندرانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان، پاییز سال ۹۴ بازداشت شد و اوایل اردیبهشت ۹۵ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم ۷ سال زندان را دریافت کرد. حکمی که در دادگاه تجدید نظر به دو سال تقلیل یافت.مطالب مرتبط